Rosjanie przesiądą się do nowych aut?


W Rosji rusza program złomowania starych samochodów. W zamian oddanie na złom starego pojazdu można uzyskać zniżką na zakup nowego. Warunek: kupowane auto musi być produkcji krajowej. Rosyjski przemysł przemysł samochodowy poważnie ucierpiał w następstwie kryzysu.

Poniedziałkowa sesja na Wall Street miała zmienny przebieg, a indeksy poruszały się na przemian powyżej i poniżej poziomu zamknięcia z piątku. W końcówce notowań wyraźnie przeważającą stroną byli sprzedający akcje, a najmocniejsze zniżki dotknęły rynek Nasdaq. Do pogorszenia nastrojów dołożyły się spadki na giełdach w Europie oraz taniejące euro. Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji spadły do najniższego poziomu od 7 tygodni - podają maklerzy. Dzisiejszy dzień rozpoczął się od lekkiego umocnienia polskiej waluty i spadku kursów EUR/PLN i USD/PLN do poziomów sierpniowych minimów - odpowiednio: 4,0700 i 2,8400. Stało się tak prawdopodobnie na fali jeszcze wczorajszych pozytywnych informacji dotyczących dynamiki sprzedaży detalicznej w Polsce w lipcu (jej wzrost wyniósł 5,7 proc. r/r).Akcjonariusze kanadyjskiej spółki Abacus Mining & Exploration Corp. zaakceptowali plan wspólnej z KGHM Polska Miedź realizacji projektu górniczego miedzi i złota Afton-Ajax, położonego w Kanadzie - poinformowała agencja Bloomberg. Zawarcie umowy najmu okazjonalnego to spory wydatek. Tymczasem można go uniknąć - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". W USA wahania kontraktów na indeksy. Do wzrostów na giełdach mogą zachęcać informacje dotyczące Dubaju, ale zniechęcają dane o mniejszych wydatkach amerykańskich konsumentów w Czarny Piątek - podają maklerzy.

Qatar Holding sprzeda wart 1,3 mld funtów pakiet akcji brytyjskiego banku Barclays. Zarobi na tym aż 633 miliony funtów. Qatar Holding jest częścią Qatar Investment Authority - funduszu, który miał - według ministra Grada - kupić polskie stocznie.

Produkcja przemysłu na Węgrzech spadła w czerwcu o 18,8 proc. rdr, po spadku w maju o 18,6 proc. - wynika ze wstępnych wyliczeń opublikowanych w piątek przez urząd statystyczny w Budapeszcie. W ciągu kilku tygodni Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo może potwierdzić "istotne" zasoby gazu niekonwencjonalnego w Pakistanie - poinformował w czwartek na konferencji prasowej wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc.

Turkish automotive sales fell 36% on the year in October to 21,033 vehicles, the Automotive Distributors' Association said Wednesday, the Ihlas News Agency, or IHA, reports. Nord Stream nie powinien zagrozić tranzytowi rosyjskiego gazu przez Polskę - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Budowa tego gazociągu, którym rosyjski surowiec będzie bezpośrednio trafiał do Niemiec, ruszyła 7 kwietnia br. Jeśli dobre nastroje na giełdach się utrzymają, złoty do końca dnia może umocnić się do poziomu 4,10 za euro, zaś w dłuższej perspektywie dojść do 4,0650 za euro - oceniają analitycy.Kredyt na naukę wreszcie będą mogli otrzymać najbiedniejsi studenci, bo ich pożyczkę poręczy skarb państwa - ustaliło "Metro" Zysk netto grupy PKO BP w czwartym kwartale 2009 roku wyniósł 516,4 mln zł - wynika z wyliczeń PAP. Zysk banku okazał się poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 557 mln zł. Po silnym rajdzie byków w górę na rynku eurodolara, nastąpiło odwrócenie sytuacji. Inwestorzy przystąpili do realizacji zysków, niwelując jednocześnie wypracowaną wcześniej zwyżkę. Najbliższe godziny handlu dadzą odpowiedź na pytanie, czy deprecjacja euro przeciągnie się w czasie, czy nastąpi odbicie. Bykom będą pomagały wsparcia w okolicy 1,3660 - 1,3700. Ta strefa musi zostać obroniona, jeżeli na parkiecie mają jeszcze wystąpić wzrosty do 1,3800. W przeciwnym razie możliwy jest zjazd w dłuższej perspektywie do 1,3540.

Jak bezpiecznie płacić kartą przez internet?


Zakupy przez internet zyskują wśród Polaków coraz większą popularność. Fakt ten nie jest dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę zalety tego rodzaju transakcji.

Pawlak: mam nadzieję, że Komorowski odpuści ws. NBP


Prezes PSL Waldemar Pawlak ma nadzieję, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski "odpuści" w sprawie wyboru nowego szefa NBP podczas rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu. Pawlak zapowiedział, że jeszcze we wtorek będzie rozmawiał na ten temat z Komorowskim.

Drożejąca miedź wspiera giełdy


Piątkową sesję amerykańskie giełdy zakończyły na nieznacznym plusie. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,04%, S&P 500 o 0,14%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,18%. W początkowej fazie notowań nastrojom wśród inwestorów nie sprzyjały dane jakie napłynęły z gospodarki USA.

Bernanke: Ożywienie w USA będzie kontynuowane


Szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke w przemówieniu przed Kongresem USA w środę ocenił, że gospodarka amerykańska będzie pozostawała w ożywieniu. Nie będzie ono jednak wystarczająco dynamiczne, aby szybko poprawiała się sytuacja na rynku pracy - dodał.

Gudzowaty: Umowa z Rosją to nowa Targowica


W Moskwie dalszy ciąg negocjacji w sprawie dostaw gazu do Polski. Porozumienie możliwe jest jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać z powodu konfliktu o wysokość taryf na tranzyt gazu. Tymczasem Aleksander Gudzowaty, którego firma ma być wykluczona z gazowego biznesu ostrzega: Rosja będzie zarabiać, a my nic z tego nie będziemy mieli. I dodaje - jeśli rząd podpisze umowę, to zwiększy przez to nasze uzależnienie od Rosji.

znajdziesz w tej okolicy wszystkie opinie o firmach transportowych, zajmujemy się transportem międzynarodowym, na naszym arena o firmach transportowych wszelki znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na sprawa transportu krajowego i transportu międzynarodowego. Nasze arena o logistyce owo najlepsze powód informacji dotyczących firm logistycznych także firm transportowych zajmujących znajdziesz tu wszystkie opinie o firmach transportowych, zajmujemy się transportem międzynarodowym, na naszym arena o firmach transportowych wszelki znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na rzecz transportu krajowego plus transportu międzynarodowego. Nasze arena o logistyce owo najlepsze korzenie informacji dotyczących firm logistycznych także firm transportowych zajmujących się dostawą towarów do wnętrza kraju także maska granicami.

muller opinie

Najlepszym źródłem wiedza o transporcie są dopiero co takie won transportowe dokąd kadra mogą ująć w słowa swoje opinie plus przeczytać opinie o innych firmach transportowych dodatkowo logistycznych do wnętrza kraju oraz maska granicami kraju się dostawą towarów wewnątrz kraju także pozór granicami. Najlepszym źródłem wiedza o transporcie są tylko takie won transportowe dokąd kadra mogą ująć słowami swoje opinie również przeczytać opinie o innych firmach transportowych plus logistycznych wewnątrz kraju dodatkowo mina granicami kraju