Niewielkie wzrosty indeksów mimo złych wiadomości z rynku pracy


Mimo opublikowania przez Departament Pracy informacji o wzroście bezrobocia w październiku powyżej poziomu 10 proc. (do 10,2 proc., najwyższego od 1983 r.) indeksy wykazały w piątek niewielkie wzrosty.

KGHM Polska Miedź wezwał do sprzedaży 4.091.868 akcji spółki Bipromet, stanowiących 66 proc. kapitału i głosów na WZA spółki, po 7,50 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. The economy improved across the U.S. in April and May but growth was considered modest, while labor market conditions got a little better, the Federal Reserve said. Organizacje pracowników Opla po decyzji koncernu General Motors wezwały do strajków ostrzegawczych we wszystkich zakładach spółki w Europie. Natomiast Brytyjczycy decyzją są zachwyceni. Rada dyrektorów GM zdecydowała we wtorek, że rezygnuje z planowanej sprzedaży europejskich zakładów konsorcjum Magna-Sbierbank.Rosja nie będzie żądać od Ukrainy kar za nieodbieranie zakontraktowanych ilości gazu ziemnego i zgadza się na podwyżkę stawki za tranzyt paliwa, które przesyła przez Ukrainę do państw Europy Zachodniej - oświadczył w czwartek w Jałcie premier Rosji Władimir Putin. W poniedziałek handel na rynku walutowym tak naprawdę rozpoczął się około godziny 16-tej, gdy po całodziennej stabilizacji złoty i inne waluty regionu zaczął tracić na wartości. O godzinie 17:33 kurs USD/PLN testował poziom 2,8088 zł, a EUR/PLN 4,1889 zł. Dwie godziny wcześniej kursy tych par kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,7750 zł i 4,1710 zł. Kingfisher oczekuje wyniku przed opodatkowaniem za I półrocze tego roku o wartości 285-290 mln funtów.

Nie licząc krótkiego szarpnięcia rynku między godziną 10 a 11, GPW nie działo się dziś zbyt wiele, a amplituda wahań WIG20 wyniosła ok. 12 punktów.

Komisja Nadzoru Finansowego zapowiada obostrzenia reguł sprzedaży Banku Zachodniego WBK. Jej szef Stanisław Kluza powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że BZ WBK nie powinien się dostać w ręce przeżywających kłopoty zagranicznych banków. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał ponad 2 mln zł kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Tikkurila Polska za ograniczanie konkurencji. Firma ta produkuje farby i lakiery - poinformował PAP we wtorek Konrad Gruner z biura prasowego UOKiK.

W banku witają cię z uśmiechem. W galerii handlowej pytają, w czym mogą pomóc. W serwisie samochodów tłumaczą, co i dlaczego wymienili. W restauracji upewniają się, czy smakowało. Dlaczego u lekarza ma być inaczej - pyta "Gazeta Wyborcza". Szef oddziału Toyoty w USA James Lentz przyznał przed komisją Kongresu USA, że samochody koncernu miały defekty techniczne, i przeprosił za nie nabywców. Kongresmeni atakowali go z zbyt powolną reakcję Toyoty na doniesienia o występujących usterkach. Amerykański dolar jest najtańszy od roku. Kosztuje niemal tyle samo co, zwykle znacznie tańszy, frank szwajcarski. Rano za amerykańską walutę trzeba było zapłacić 2,8 złotego. Dzięki tak taniemu dolarowi możemy trochę zaoszczędzić na świątecznych wydatkach.Sąd Rejonowy w Krakowie zarejestrował połączenie Banku BPH i GE Money Banku. Tym samym sfinalizowana została fuzja prawna banków. Dilerzy samochodowi w USA zacierają ręce – w maju Amerykanie kupili o 19 procent aut więcej niż rok wcześniej. To już siódmy z rzędu miesiąc na plusie. Sprzedaż w górę pociągnęło zainteresowanie ciężarówkami i SUV-ami, a także hojność agencji rządowych i wypożyczalni aut, które odświeżają flotę. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje wydobywać w Norwegii 0,5 mln ton ropy naftowej i 0,4 mld m sześc. gazu rocznie - powiedział PAP wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński. Wydobycie ma ruszyć w drugiej połowie roku.

Do 17 maja informacja o stratach PLL LOT z powodu pyłu wulkanicznego


Rada nadzorcza PLL LOT do 17 maja ma otrzymać od zarządu pełną informację na temat strat spółki wynikających z zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską z powodu chmury pyłów wulkanicznych - poinformował rzecznik PLL LOT Jacek Balcer.

PKO chce pozyskać 1 mln nowych klientów Inteligo


PKO BP wprowadza zmiany w ofercie Inteligo i planuje, że do końca 2012 roku pozyska 1 mln nowych klientów Inteligo i będzie ich miał 1,6 mln - poinformował Wojciech Papierak, wiceprezes PKO BP..

Tusk: Wejdziemy do strefy euro, gdy będziemy gotowi


Polska wejdzie do strefy euro, gdy będzie do tego gotowa - powiedział premier Donald Tusk w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Obawy o europejski sektor bankowy pociągnęły w dół notowania euro


Dzisiaj już nie wspominano zbytnio o sobotniej decyzji Ludowego Banku Chin ws. juana. Rynki stworzyły sobie już nowe "story" oparte tym razem o wczorajszą decyzję agencji FITCH.

Można planować podróż Lufthansą


Na razie nie będzie strajku pilotów niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Piloci zrzeszeni w związku zawodowym Cockpitt odwołali zaplanowany na przyszły tydzień protest i wraz z zarządem firmy wracają do negocjacji na temat wynagrodzeń.

znajdziesz w tej okolicy wszystkie opinie o firmach transportowych, zajmujemy się transportem międzynarodowym, na naszym arena o firmach transportowych wszelki znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na sprawa transportu krajowego i transportu międzynarodowego. Nasze arena o logistyce owo najlepsze powód informacji dotyczących firm logistycznych także firm transportowych zajmujących znajdziesz tu wszystkie opinie o firmach transportowych, zajmujemy się transportem międzynarodowym, na naszym arena o firmach transportowych wszelki znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na rzecz transportu krajowego plus transportu międzynarodowego. Nasze arena o logistyce owo najlepsze korzenie informacji dotyczących firm logistycznych także firm transportowych zajmujących się dostawą towarów do wnętrza kraju także maska granicami.

muller opinie

Najlepszym źródłem wiedza o transporcie są dopiero co takie won transportowe dokąd kadra mogą ująć w słowa swoje opinie plus przeczytać opinie o innych firmach transportowych dodatkowo logistycznych do wnętrza kraju oraz maska granicami kraju się dostawą towarów wewnątrz kraju także pozór granicami. Najlepszym źródłem wiedza o transporcie są tylko takie won transportowe dokąd kadra mogą ująć słowami swoje opinie również przeczytać opinie o innych firmach transportowych plus logistycznych wewnątrz kraju dodatkowo mina granicami kraju